komoditní burza  

šetříme, kde se dá! 

Společnost Pecosta a. s. je dohodcem Komoditní burzy Praha a.s., pro komodity elektrická energie, zemní plyn a motorová nafta. Nákupy na komoditní burze jsou řízeny zákonem o Komoditních burzách č. 229/1992 Sb. a oproti klasickému zadávacímu řízení jsou pro zájemce procesně rychlejší a efektivnější. Nabízené komodity mají proměnlivé ceny v čase a zájemce tak může svůj nákup snadno uskutečnit v období výhodných cen. Časový odstup mezi schválením podkladů a uzavřením vlastního burzovního obchodu je výrazně kratší, než u zadávacího řízení dle ZZVZ (lhůta pro podání

 

 

nabídek u otevřeného řízení je min. 30 dnů, burzovní obchod může proběhnout do týdne). Dohodce provádí za zájemce veškeré úkony, spojené se zastupováním zájemce na burzovním parketu, specifikací podmínek burzovního obchodu, nadefinování a zpřístupnění virtuálního prostředí pro burzovní shromáždění, zastupováním při burzovním shromáždění a vystavení dokladu o uzavření burzovního obchodu – závěrkového listu, který plně nahrazuje dodavatelskou smlouvu.

Dohodce disponuje týmem zkušených makléřů, kteří zájemcům poskytnou poradenství o vývoji cen na energetickém trhu.

Z pohledu ZZVZ je burzovní obchod jednacím řízením bez uveřejnění a naše společnost vystaví zájemci o burzovní obchod také veškeré doklady a formuláře, které požaduje ZZVZ.

Odborníci s letitou praxí rádi pomůžou nebo zodpoví dotazy

Jiří Grygar

Vedoucí projektů
jiri.grygar@pecosta.cz
+420 602 567 019

Ivona Štefková

Senior konzultantka
stefkova@pecosta.cz
+ 420 734 442 705

KLIENTI

Jsme společnost, která je na trhu již od roku 2010. Za tuto dlouho dobu jsme již ušetřili finanční prostředky stovkám klientů, kteří nám vložili svou důvěru.  Máme radost, když můžeme šetřit a tím Vám dávat možnost využít tyto zdroje na potřebnějších místech.

klienti

 LÍBÍ SE VÁM NAŠE SLUŽBY
Sjednejte si nezávaznou schůzku. 
Rádi za Vámi dorazíme a povíme Vám více.

Napište nám

PECOSTA, a.s.

IČO: 09708464
DIČ: CZ09708464

OSTRAVA
Adresa: Nemocniční 987/12, 702 00 Ostrava
Telefon: +420 734 442 683